Ο κ. Κουτσογιαννόπουλος, σύμφωνα με ανακοίνωση, «ήταν διευθυντής Προγραμματισμού και Ανάπτυξης, είχε διατελέσει για μία 4ετία γενικός γραμματέας του δήμου και είχε διεκπεραιώσει επιτυχώς ειδικά καθήκοντα που του ανέθεταν οι δημοτικές αρχές».
Ο δήμαρχος Παναγιώτης Νίκας τον ευχαρίστησε για την προσφορά του και τον παρακάλεσε να συνεχίσει να προσφέρει τις υπηρεσίες του στο δήμο και μετά τη συνταξιοδότησή του.