Το έργο βασίζεται στη γαλλική κωμωδία του Μαρκ Καμολετί «Pyjama pour six» και περιοδεύει σε όλη την Ελλάδα, σε μετάφραση, απόδοση και σκηνοθεσία Νίκου Μουτσινά. Μαζί του πρωταγωνιστούν οι: Βασιλική Ανδρούτσου, Πηνελόπη Αναστασοπούλου, Αντώνης Κρόμπας, Σοφία Μανωλάκου, Ματίνα Νικολάου με μπαλέτα και … δελφίνια!
Τι συμβαίνει όταν ο Μάνος, ο Πάνος, η Ανια, η Μάνια, η Βάνια και η Μαρίνα βρίσκονται στη Φολέγανδρο; Ο Μάνος (Αντώνης Κρόμπας) ετοιμάζει ένα ερωτικό διήμερο με την ερωμένη του την Τάνια (Σοφία Μανωλάκου) και έχει βάλει στο κόλπο και τον κουμπάρο του τον Πάνο (Νίκος Μουτσινάς). Οταν η γυναίκα του Μάνου, η Μαρίνα (Βασιλική Ανδρίτσου) αποφασίζει να μείνει, τα σχέδια του παίρνουν άλλη τροπή. Μέσα σε όλα έρχεται και μια ανυποψίαστη μαγείρισσα (Πηνελόπη Αναστασοπούλου) και η κολλητή της Τάνιας, η Βάνια (Ματίνα Νικολάου). Η ολότρελη, ανατρεπτική, ξεκαρδιστική κωμωδία της χρονιάς “Κόκο … μπλόκο” έρχεται να ταράξει τα ήσυχα βράδια του καλοκαιριού.
Τα σκηνικά είναι της Μαρίας Φιλίππου, τα κοστούμια της Νικόλ Παναγιώτου, οι φωτογραφίες του Πάνου Γιαννακόπουλου, η παραγωγή των Δημήτρη και Θοδωρή Μαροσούλη, οι δημόσιες σχέσεις της Μαργαρίτας Δρούτσα .
Η γενική είσοδος είναι στα 15 ευρώ, για ΑΜΕΑ – άνεργους – φοιτητές -παιδιά 12 ευρώ.