Η έκθεση, που οργανώνεται με τη βοήθεια του Εικαστικού Εργαστηρίου της “Φάρις”, ξεκίνησε σήμερα και θα ολοκληρωθεί την 1η Δεκεμβρίου.
Για την έκθεση, τη λειτουργία και τις υπηρεσίες του Κέντρου Συμβουλευτικής, ενημέρωσαν την Παρασκευή ο αντιδήμαρχος Παύλος Μπουζιάνης, η κοινωνιολόγος του κέντρου Βασιλική - Σοφία Κατσίποδα και η ψυχολόγος Δήμητρα Μιχαλοπούλου. Κάλεσαν τον κόσμο να επισκεφθεί την έκθεση και να δει τα έργα 10 γυναικών που αποτύπωσαν τα συναισθήματά τους, ενώ απηύθυναν μήνυμα στις γυναίκες να σπάσουν τη σιωπή τους και να μιλήσουν για τη βία. Επεσήμαναν, τέλος, ότι στόχος του Κέντρου είναι η προαγωγή ενός υγιούς προτύπου ανάμεσα στα δύο φύλα.