Μέλη της Λέσχης Αρχιμαγείρων Ελλάδας ετοίμασαν μια τεράστια ποσότητα πικάντικης μακαρονάδας, για την οποία χρησιμοποιήθηκαν αγνά και φρέσκα Μεσσηνιακά υλικά. Το 250 κιλών σπαγγέτι μοιράστηκε στον κόσμο, στους επισκέπτες της Αγοράς. Όσοι έκαναν τα ψώνια τους απόλαυσαν μουσική, τραγούδι και χορό, ενώ τα παιδιά περίμενε ο Άη Βασίλης!
View the embedded image gallery online at:
https://eleftheriaonline.gr/local/politismos/ekdiloseis/item/142474-250-kila-spaggeti-sthn-christoygenniatikh-giorth-ths-kentrikhs-agoras-kalamatas-binteo-fwtografies#sigProId5e2f2199ab
https://eleftheriaonline.gr/local/politismos/ekdiloseis/item/142474-250-kila-spaggeti-sthn-christoygenniatikh-giorth-ths-kentrikhs-agoras-kalamatas-binteo-fwtografies#sigProId5e2f2199ab