Στα 1960, μια κρύα νύχτα του χειμώνα, κάποιος δολοφόνησε την αρραβωνιαστικιά του μέσα στο δωμάτιο ενός ξενοδοχείου. Το 2000, μία συγγραφέας προσπαθώντας να ανασυστήσει, με τη μορφή αφηγήματος, αυτή την αληθινή ιστορία, συναντιέται με τους επιζώντες μάρτυρες της υπόθεσης και με τον δράστη και καταγράφει την μαρτυρία τους. Ή μήπως η μαρτυρία καταγράφει τη συγγραφέα;
Σκηνοθεσία: Καλλιρρόη Βελέντζα, παίζουν οι: Καλλιρρόη Βελέντζα, Ελένη Ευταξοπούλου, Ευάγγελος Πετρόπουλος. Η είσοδος θα γίνεται με ελεύθερη συνεισφορά.