Η βραδιά περιλαμβάνει ένα πρόγραμμα γεμάτο τραγούδια από τα πρώτα του χρόνια στη δισκογραφία, όπως το χαρακτηριστικό «Δεν ζητάω πολλά», το ελκυστικό «Πού να βρω μια να σου μοιάζει», την παιχνιδιάρικη «Λόλα», επιλογές από το τελευταίο του album «Κατάστρωμα», όπως το «Φάρος», το μεθυστικό «Ζεστό κρασί», το «Συγχωροδοπέταλα», αλλά και ένα μουσικό παιχνίδι με τραγούδια που ο Κωστής αγαπά πολύ, ερμηνευμένα με τον μοναδικό τρόπο του και με τη βοήθεια των εξαιρετικών μουσικών της μπάντας του: Νίκο Αγγλούπα (ηλεκτρική κιθάρα, ηλεκτρικό μπάσο), Αγγελο Αγγελίδη (ηλεκτρική και ακουστική κιθάρα), Jim Staridas (τρομπόνι) και Κρίτωνα Μπελλώνια (κρουστά, τύμπανα).
Νωρίτερα πάντως ο γνωστός τραγουδιστής επέλεξε την γνωστό εστιατόριο "Παραμυθάκι", όπου δοκίμασε παραδοσιακές γεύσεις, ενώ φωτογραφήθηκε και με τον ιδιοκτήτη του Κώστα Γκόγκα.