Κι αυτή ήταν μόνο μία από τις δράσεις του σωματείου και των εθελοντών του ενόψει των εορτών των Χριστουγέννων.
Την προηγούμενη εβδομάδα οι Εθελοντές της Μεσσήνης συγκέντρωσαν λογοτεχνικά βιβλία με ιδιόχειρες ευχές για καρκινοπαθείς, οι οποίοι νοσηλεύονται αυτές τις γιορτές, στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας WinCancer. Επίσης μέχρι και αύριο Τετάρτη οι φίλοι του σωματείου μπορούν να πηγαίνουν τρόφιμα (γάλα, ζάχαρη, ζυμαρικά, αλεύρι κ.ά.) στο γραφείο του στο κέντρο της Μεσσήνης ή να τα αφήνουν στα καλάθια αγάπης, που βρίσκονται στα σούπερ μάρκετ της πόλης Αφοί Πετρόπουλοι και Αφοί Μουργή.