Οι Αντώνης Παπακωνσταντίνου και Πέτρος Γκαϊδατζής κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στο διπλό σκιφ ελαφρών βαρών στην κωπηλασία, το 3ο κατά σειρά μετάλλιο της Ελλάδας, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.
Ακολούθησαν οι Δήμητρα Κοντού και η Ζωή Φίτσιου, που και αυτές με τη σειρά τους και έπειτα από μεγάλη αντεπίθεση στα τελευταία μέτρα κατέκτησαν κι αυτές το χάλκινο μετάλλιο χαρίζοντας παράλληλα στην Ελλάδα το 4ο μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες.
Περισσότερα σε λίγο...