Το πρόγραμμα έχει ως εξής: 7 Δεκεμβρίου: "Μιλώντας για τέχνη …". Ειδικός στην ιστορία της τέχνης προσεγγίζει της διαφορετικές πτυχές της σε μία ενδιαφέρουσα παρουσίαση - συζήτηση. Παράλληλα, θα γίνει η παρουσίαση του βιβλίου ποιημάτων «Πονέματα ψυχής» της Π. Αντωνακοπούλου. 14 Δεκεμβρίου: "Χριστούγεννα για τους μικρούς μας φίλους …". Ημέρα διασκέδασης με κατασκευές για χριστουγεννιάτικα στολίδια και την παρουσίαση του παραμυθο-βιβλίου «Ο Μαξιλαρούλης και ο μικρός Σέρτζιο» της Ι. Στεργίου.
21 Δεκεμβρίου "Ζωντανή βιβλιοθήκη …": βραδιά όπου απλοί, καθημερινοί άνθρωποι θα μοιραστούν τις προσωπικές τους ιστορίες και εμπειρίες σαν «ανοιχτά βιβλία», μιλώντας, συζητώντας με τον κόσμο και απαντώντας σε ερωτήσεις.
Οσοι επιθυμούν να παρακολουθήσουν τις δραστηριότητες μπορούν να πάνε στο χώρο του Κέντρου στην Πλατεία Οθωνος 10 στον 1ο όροφο.
Για περισσότερες πληροφορίες: www.kentroneon.wordpress.com"www.kentroneon.wordpress.com, 27211 10740, Δευτέρα έως Πέμπτη 5 - 10 μ.μ.