Αν και ακόμα δεν υπάρχει σαφής εικόνα εκτιμάται οτι πολλα απο τα άτομα ειναι Αφγανοί και Πακιστανοί. Η διαδικασία της αποβίβασης ολοκληρώθηκε ομαλά και μετά την παροχή πρώτων βοηθειών θα οδηγηθούν στην παλιά Καρδιολογική στο νέο δημαρχείο Καλαμάτας.
Στο σημείο βρίσκονται απο τη πρωτη στιγμή μέλη του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού και της Ελληνικής Ομάδας Διάσωσης, ενώ ελέγχους πραγματοποιεί και η Διευθνση Δημόσιας Υγείας Μεσσηνίας.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Γιατί τελικά επελέγη η Καλαμάτα και όχι το Λαύριο για τη μεταφορά τους
View the embedded image gallery online at:
https://eleftheriaonline.gr/local/koinonia/item/129517-efthasan-stin-kalamata-oi-104-metanastes-fotografies#sigProIdcc5a4f3c2f
https://eleftheriaonline.gr/local/koinonia/item/129517-efthasan-stin-kalamata-oi-104-metanastes-fotografies#sigProIdcc5a4f3c2f