Στη συγκεκριμένη ανακοίνωση προστίθεται ότι στο πλαίσιο του εορτασμού, στις εγκαταστάσεις της Π.Υ. Καλαμάτας -οι οποίες θα είναι επισκέψιμες από την Παρασκευή 15 ως και την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου, μεταξύ 9 το πρωί και 1 το μεσημέρι- θα λειτουργεί στατική έκθεση πυροσβεστικών οχημάτων και εξοπλισμού, καθώς και εκθέματα πυροσβεστικών οχημάτων σε μικρογραφία, ενώ εξειδικευμένο προσωπικό θα παρέχει πληροφορίες. Παράλληλα, θα γίνεται και προβολή ταινιών με θέμα την κοινωνική προσφορά του Πυροσβεστικού Σώματος.
Δευτέρα, 11 Δεκεμβρίου 2017 16:25
Το Πυροσβεστικό Σώμα τιμά τους προστάτες του
Τους προστάτες του Τρεις Παίδες εν Καμίνω τιμά την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου το Πυροσβεστικό Σώμα, όπως γνωστοποιεί η Πυροσβεστική Υπηρεσία Καλαμάτας με ανακοίνωσή της.
Κατηγορία
Κοινωνία