Ο Τάκης Γιαννίτσας και η Κωνσταντίνα Τζαβάρα εξιστόρησαν την ιστορία, που τους ένωσε για πάντα μέσω δωρεάς νεφρού. Ο Τάκης, ως "συναισθηματικός δότης" έδωσε ζωή στην σύντροφό του Κωνσταντίνα σε μία ιστορία, όχι απλώς συγκινητική, αλλά και από αυτές που δίνουν την ευκαιρία σε όσους την παρακολουθήσουν να δουν την ζωή με άλλο μάτι.
Καθοριστικός σε όλο αυτό φυσικά ο ρόλος δύο επιστημόνων και του επιτελείου τους. Του Μεσσήνιου διευθυντή της Νεφρολογικής Κλινικής του "Λαϊκού" Νοσοκομείου Γιάννη Μπολέτη και του διευθυντή του Κέντρου Μεταομσχέυσεων του "Λαϊκού" Νοσοκομείου Γιώργου Ζαβού.
Παρακολουθήστε την εκπομπή ΕΔΩ