Εκεί θα μιλήσουν οι: Ελένη Εξηνταβελώνη νηπιαγωγός, προϊσταμένη στο Κέντρο Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης “Λιλιπούπολη”, Ελευθερία
Μπερδέκλη ψυχολόγος - οικογενειακή σύμβουλος στη “Λιλιπούπολη”, Αφροδίτη Λουκάκου κλινική διαιτολόγος – διατροφολόγος, Χριστίνα Πανταζοπούλου καθ. Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού BSc, CPT, Αγγελική Θεοδωρακοπούλου παιδαγωγός - διευθύντρια στη Βρεφονηπιακή Αγωγή “Βίλα Λιλιπούπολη”. Εκεί θα βρίσκεται και η αφηγήτρια παραμυθιών Χριστίνα Δίμιζα.