Τι συνέβη; Ανδρας βρήκε κενή ξαπλώστρα και την «κατέλαβε» τοποθετώντας σε αυτή την πετσέτα του και απομακρύνθηκε από το σημείο.
Κίνηση που ως φαίνεται δεν πτόησε δεύτερο επισκέπτη της παραλίας, ο οποίος σύμφωνα με το pelop, πήγε στην ξαπλώστρα και αφού πέταξε την πετσέτα που ήταν σε αυτήν, άπλωσε τη δική του!
Οταν το περιστατικό έγινε αντιληπτό από τον αρχικό «κάτοχο» της ξαπλώστρας, ακολούθησε άγριος καβγάς. Μάλιστα τα αίματα «άναψαν» τόσο, που στο σημείο κλήθηκε η Αστυνομία, ωστόσο ο «καταληψίας» είχε φύγει από το σημείο.