Συγκεκριμένα, σύμφωνα με τη σχετική ανακοίνωση, διακοπές ρεύματος θα γίνουν: α) Από τις 8 π.μ. έως τις 3 μ.μ. σε Καρτερόλι, Μοσχοχώρι, Πιλαλίστρα, Σπιτάλι, Βασιλάδα, Πολύλοφο και Μάνεση. β) Από τις 8 έως τις 8.30 π.μ. και από τις 2.30 έως τις 3 μ.μ. σε Ξυνού, Μαυρομμάτι, Πιπερίτσα, Τρίοδο, Αεροδρόμιο Καλαμάτας, Αεροδρόμιο Τριόδου, Αμφιθέα, Αριστοδήμειο, Ανδρούσα, Καλογερόρραχη, Ελληνοεκκλησιά, Χανιά, Κλήμα, Τρίκορφο, Δραΐνα, Κυνηγού, Κορομηλιά, Παλαιόκαστρο, Μαύρος Λόγγος, Μαγγανιά, Πετράλωνα, Λάμπαινα, Βαλύρα και Σκάλα.
Αν οι εργασίες τελειώσουν νωρίτερα, το ρεύμα θα ξαναδοθεί πριν από το χρόνο λήξης της διακοπής που αναφέρεται πιο πάνω.