Παρά τον βαρύ ουρανό που υπήρχε νωρίτερα, όλα δείχνουν ότι ο καιρός θα σταθεί σύμμαχος τόσο στους επαγγελματίες, όσο και στους καταναλωτές και η "Λευκή Νύχτα" θα πραγματοποιηθεί χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Ηδη ο κόσμος έχει ξεκινήσει να κάνει τις πρώτες βόλτες στο κέντρο της πόλης, ενώ ορατές είναι κιόλας οι πρώτες ουρές σε καταστήματα.
Η Δημοτική Φιλαρμονική Καλαμάτας κήρυξε παιανίζοντας την επίσημη έναρξη της "Λευκής Νύχτας" (δείτε εδώ)