Οι διοργανωτές μάλιστα απευθύνουν κάλεσμα την Παρασκευή 12 Σεπτεμβρίου στις 8 μ.μ. για την οργάνωση και το συντονισμό του φεστιβάλ στον προάυλιο χώρο της ΕΡΑ Καλαμάτας στο Ανατολικό Κέντρο.
Σε σχετική ανακοίνωση μάλιστα σημειώνεται: "Όσο συνεχίζονται οι ρατσιστικές και φασιστικές πολιτικές δυναμώνουμε τις φωνές που δεν ανέχονται τα τάγματα εφόδου της Χ.Α. , τα πογκρόμ κατά των μεταναστών, τα στρατόπεδα συγκέντρωσης, τη διαπόμπευση και δίωξη κάθε διαφορετικότητας, τον αυταρχισμό της εξουσίας. Βάζουμε φρένο στην καταπίεση και οργανώνουμε τη συλλογική αντίσταση".
Επικοινωνία:
ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
http://antifasistikikalamatas.blogspot.gr/
antiratsistikokalamatas@gmail.com