Σε ώρες αιχμής -όπως π.χ. χθες το πρωί μετά την ολοκλήρωση της λειτουργίας των σχολείων κι ενώ είχε αρχίσει να ψιλοβρέχει- στις διασταυρώσεις της Βασ. Γεωργίου και της Βασ. Ολγας γίνεται πανικός. Οποιος οδηγός προλαβαίνει... παίρνει την προτεραιότητα και περνάει με ρίσκο.
https://eleftheriaonline.gr/local/koinonia/item/47238-komfoyzio-farwn-logo-mi-leitourgias-fanariwn#sigProId00680dbc3a
Η ζημιά στα φανάρια, που προκλήθηκε από κεραυνό την Παρασκευή, είναι σοβαρή, μεγαλύτερη απ’ ό,τι αρχικά είχε εκτιμηθεί - και οι προσπάθειες του αρμόδιου συνεργείου του δήμου χθες όλη μέρα δεν έφεραν αποτέλεσμα. Απαιτείται η παρουσία εξειδικευμένου συνεργείου από την Αθήνα, το οποίο θα έρθει αύριο στην Καλαμάτα.
Γ.Σ.