Σύμφωνα με ενημέρωση από την Περιφερειακή Ενότητα, αύριο Παρασκευή, στην κεντρική αποθήκη (κτήριο του ΒΙΟΠΑ ), θα γίνει η παραλαβή ειδών ατομικής υγιεινής και απορρυπαντικών.
Τη Δευτέρα 11 Ιουλίου θα γίνει παραλαβή ειδών παντοπωλείου - τροφίμων.
Τα είδη αυτά, στη συνέχεια, θα προωθηθούν από την Π.Ε. Μεσσηνίας, στα 7 σημεία διανομής των δήμων, Καλαμάτας (Δημοτικό Παντοπωλείο - ΒΙΟΠΑ), Μεσσήνης (Κοινωνικό Παντοπωλείο), Τριφυλίας (Κοινωνικό Παντοπωλείο), Οιχαλίας (Κτήριο Μιχαλοπούλου) Δυτικής Μάνης (Δημοτικό Κατάστημα Κάμπου και Δημαρχείο Καρδαμύλης) και Πύλου - Νέστορος (Δημαρχείο), προκειμένου να δοθούν στους δικαιούχους τους.