Η πορεία κατέληξε στο Διοικητήριο με τους μαθητές να ζητούν ενίσχυση του εκπαιδευτικού προσωπικού και δωρεάν παροχή των μουσικών συγγραμμάτων, ενώ σε πανό τους αναφερόταν "Κρούσματα χιλιάδες, μέτρα πουθενά".
Πορεία διαμαρτυρία πραγματοποίησαν πριν λίγη ώρα στο κέντρο της Καλαμάτας μαθητές του Μουσικού Σχολείου της πόλης.
Η πορεία κατέληξε στο Διοικητήριο με τους μαθητές να ζητούν ενίσχυση του εκπαιδευτικού προσωπικού και δωρεάν παροχή των μουσικών συγγραμμάτων, ενώ σε πανό τους αναφερόταν "Κρούσματα χιλιάδες, μέτρα πουθενά".