Η βράβευση έγινε στο σχολείο πριν λίγες ημέρες από την πρόεδρο Φωτεινή Κοτσογλανίδου και μέλη της Εστίας.
Να θυμίσουμε ότι η παράσταση του σχολείου ανέβηκε στο πλαίσιο των 100 χρόνων από τη Μικρασιατική καταστροφή και στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία. Απέσπασε πολύ θετικά σχόλια και το ζεστό χειροκρότημα όλων τόσο για τη θεατρική παρουσία των παιδιών όσο και για την ιστορική προσέγγιση των γεγονότων.
Κ.Μπ.