Πιστοί στο ραντεβού τους, οι μαθητές της Ε΄ τάξης του 13ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτα με τις δασκάλες τους και το μουσικό του σχολείου, έψαλαν τα κάλαντα. Πρόσφεραν επίσης γλυκά και χάρισαν κάρτες με ευχές στους γέροντες.
Κάλαντα, τραγούδια κι ευχές γέμισε το πρωί της Δευτέρας το Αλεξανδράκειο Γηροκομείο Καλαμάτας.
Πιστοί στο ραντεβού τους, οι μαθητές της Ε΄ τάξης του 13ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτα με τις δασκάλες τους και το μουσικό του σχολείου, έψαλαν τα κάλαντα. Πρόσφεραν επίσης γλυκά και χάρισαν κάρτες με ευχές στους γέροντες.