Οι εκπαιδευτές Γιώργος Ηλιόπουλος και Δημήτρης Λαμπρόπουλος βρέθηκαν στο σχολείο και ενημέρωσαν τους μαθητές αρχικά για το τι είναι το ΕΚΑΒ και πώς λειτουργεί και στη συνέχεια για το πώς μπορεί ο κάθε πολίτης να παράσχει πρώτες βοήθειες στον συνάνθρωπό του όταν αυτός έχει υποστεί κάποιο τραυματισμό ή κινδυνεύει.
Οι μαθητές παρακολούθησαν με πολύ μεγάλη προσοχή την ενημέρωση, η οποία έγινε στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού.
Κ.Μπ.