Κατέπλευσε στο λιμάνι της Καλαμάτας γύρω στις 2 το μεσημέρι και θα αναχώρησει γύρω στις 7 το απόγευμα. Προέρχεται από το ιταλικό λιμάνι Μιλάτσο, ενώ επόμενος σταθμός του θα είναι ο Πειραιάς. Σε αυτό επιβαίνουν 1.040 επιβάτες, 942 εκ των οποίων είναι Γάλλοι. Πολλοί από τους επισκέπτες περιηγήθηκαν στην πόλη της Καλαμάτας.
Αύριο νωρίς το πρωί (γύρω στις 7 π.μ.) στο λιμάνι της Καλαμάτας θα φθάσει ένα ακόμα κρουαζιερόπλοιο. Ο λόγος για το "Costa Neoromantica", που θα μείνιε μέχρι τις 4 το απόγευμα και αναμένεται να μεταφέρει 1.285 επιβάτες κυρίως από Ιταλία, Γαλλία και Ελβετία.
Ειδικότερα, αύριο το "Costa Classica" θα βρεθεί στο λιμάνι της Καλαμάτας από τις 2 το μεσημέρι μέχρι τις 7 το απόγευμα. Θα προέρχεται από το ιταλικό λιμάνι Μιλάτσο και ο επόμενος σταθμός του μετά την Καλαμάτα θα είναι ο Πειραιάς. Θα επιβαίνουν σ’ αυτό 1.040 επιβάτες, από τους οποίους 932 Γάλλοι.
https://eleftheriaonline.gr/local/oikonomia/tourismos/item/45801-costa-classica-kalamata#sigProId82bc871943