Πρόκειται για: Την κατασκευή ισόπεδου κόμβου στη συμβολή Ναυαρίνου και Λακωνικής (δρόμου της Μάνης), στο ξενοδοχείο "Φωτεινή", προϋπολογισμού 245.000 ευρώ. Την κατασκευή πεζοδρομίου στη Λακωνικής (1η επαρχιακή οδό), τμήμα Καλαμάτα - Βέργα, προϋπολογισμού 150.000 ευρώ. Την κατασκευή πεζοδρομίου και ηλεκτροφωτισμού στον εθνικό δρόμο, στο τμήμα Ασπρόχωμα - γέφυρα Αρι, προϋπολογισμού 245.000 ευρώ.
Τα έργα του Δήμου Τριφυλίας είναι: Η βελτίωση - συντήρηση του δρόμου από εθνική οδό - Ράχες - αρχαιολογικός χώρος Περιστεριάς, προϋπολογισμού 245.000 ευρώ. Η βελτίωση - συντήρηση του δρόμου από 8η επαρχιακή - Μονή Κατσιμικάδας, προϋπολογισμού 150.000 ευρώ.
Το έργο του Δήμου Μεσσήνης είναι η ασφαλτόστρωση του δρόμου μέσα στα όρια των Χράνων, προϋπολογισμού 245.000 ευρώ.
Τα άλλα έργα είναι: Στηθαία ασφαλείας στο επαρχιακό και εθνικό οδικό δίκτυο Μεσσηνίας, προϋπολογισμού 245.000 ευρώ. Οριζόντια και κατακόρυφη σήμανση στο επαρχιακό και εθνικό οδικό δίκτυο του νομού, προϋπολογισμού 245.000 ευρώ. Συντήρηση - βελτίωση στο εθνικό οδικό δίκτυο, προϋπολογισμού 600.000 ευρώ. Συντήρηση - βελτίωση στο επαρχιακό οδικό δίκτυο, προϋπολογισμού 600.000 ευρώ. Ηλεκτροφωτισμός έργων (π.χ. κόμβοι κ.λπ.) του επαρχιακού και εθνικού οδικού δικτύου, προϋπολογισμού 200.000 ευρώ.