Στην επιστολή η δήμαρχος επισημαίνει ότι “αναγνωρίζουμε το δύσκολο έργο της Αστυνομίας, το οποίο επιβαρύνεται συνεχώς με νέες αρμοδιότητες, λόγω της δύσκολης κατάστασης που βρίσκεται η χώρα μας, αλλά τονίζεται και το δικαίωμα των πολιτών για αίσθημα ασφαλείας, που τόσο το έχουν ανάγκη στις δύσκολες μέρες που διανύουμε”.
Πέμπτη, 26 Μαρτίου 2020 20:07
Εντατικοποίηση περιπολιών ζητεί η Γεωργακοπούλου
Tην ανάγκη εντατικοποίησης των περιπολιών στην περιοχή, λόγω αυξημένων κρουσμάτων κλοπών τις τελευταίες ημέρες και ειδικά σε καταστήματα, σημειώνει η δήμαρχος Οιχαλίας Παναγιώτα Γεωργακοπούλου, με επιστολή της προ τη Διεύθυνση Αστυνομίας Μεσσηνίας, η οποία κοινοποιήθηκε και στο Αστυνομικό Τμήμα Οιχαλίας.
Κατηγορία
Δήμοι