Η Επιτροπή έλαβε υπόψη και την απόφαση του Συμβουλίου της ΔΚ Γαργαλιάνων που είχε εκφραστεί ομόφωνα για τις συγκεκριμένες αλλαγές, τονίζοντας όμως στην απόφαση του: «Πριν την ολοκλήρωση της μελέτης να ενημερωθεί σχετικά το συμβούλιο της Κοινότητας Γαργαλιάνων και να υπάρξει συνεργασία για το καλύτερο αποτέλεσμα».
Η Επιτροπή Ποιότητας Ζωής κατά πλειοψηφία εισηγήθηκε την έγκριση της απόφασης της Δ.Κ. Γαργαλιάνων, μειοψηφούντος του Ιωάννη Κατσούλα, ο οποίος ζητά τη μελέτη προκειμένου να αποφασίσει επί του θέματος.
Κ.Μπ.