Με τον τρόπο αυτό πάντως ο κ. Νίκας για μία ακόμα φορά επιλέγει να μην πάρει θέση για θέματα που αφορούν τη Χρυσή Αυγή παρά το γεγονός ότι πρόκειται επί της ουσίας για την πρώτη φορά που σε ανακοίνωση της Τ.Ο. Καλαμάτας του Συνδέσμου υπάρχει αναφορά - έστω και με πλάγιο τρόπο- στις επικείμενες αυτοδιοικητικές εκλογές στο Δήμος Καλαμάτας.
Διαβάστε εδώ την ανακοίνωση της Χρυσής Αυγής για την αντιφασιστική πορεία, αλλά και για τον δήμαρχο Καλαμάτας Παναγιώτη Νίκα