Χαρακτηριστικά ο κ. Σαμπαζιώτης αναφέρει σε ανάρτησή του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης: «Αυτή την πόλη που κατοικούμε, ποιος θα την προστατεύσει από την αυθαιρεσία δημοτικών "αρχόντων"; Δίπλα στο καμάρι του βιολογικού καθαρισμού της Κυπαρισσίας στήνουν αυθαίρετα σκουπιδότοπο! Αίσχος!».
Με άλλη ανάρτησή του καυτηριάζει και το σπάσιμο κλαδιών από ελιές που είναι δίπλα στο δρόμο που οδηγεί στον βιολογικό καθαρισμό αναφέροντας: «Και για να φτάσουν στο χώρο ξανά αυθαίρετα και χωρίς να ρωτήσουν κανέναν σπάζουν και τα κλαριά που τους εμποδίζουν σε καμιά δεκαριά ελιές...!».
Να σημειωθεί ότι στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης υπάρχουν αντιδράσεις με καυστικά σχόλια και από άλλους πολίτες για την κατάσταση αυτή.
Κ.Μπ.