Ο κ. Τσαπόγας πρότεινε να καλυφθεί η πρόσοψη του “Αχίλλειον” που βρίσκεται σε κακή κατάσταση, με καλαίσθητο μουσαμά, όπως ήταν πριν και καταστράφηκε με τον καιρό. Εκανε λόγο για αρνητικά σχόλια, όπως είναι σήμερα και ζήτησε την αξιοποίηση του διατηρητέου κτηρίου το συντομότερο δυνατό.
Ο αντιδήμαρχος αφού ανέφερε το “έντονο ενδιαφέρον από επενδυτές για την αξιοποίηση”, απάντησε πως “θα το δούμε αυτό που λέτε, θα το εξετάσουμε”.