Η παρουσίαση θα γίνει στο Πνευματικό Κέντρο Μελιγαλά “Μαρία Κάλλας” και θα ξεκινήσει στις 7 το απόγευμα.
Στην εκδήλωση θα μιλήσουν: Ο Νικόλαος Φαραντούρης καθηγητής της ευρωπαϊκής έδρας Jean Monnet στο Πανεπιστήμιο Πειραιά, με θέμα “Οικονομική ανάπτυξη Δήμου Οιχαλίας”. Ο Αθανάσιος Κουλουμπής πολιτικός μηχανικός ΕΜΠ και τέως γ.γ. υπουργείου Δημοσίων Εργων και Περιβάλλοντος, με θέμα “Δήμος Οιχαλίας και περιβάλλον”. Η Κωνσταντίνα Μπιλάλη στέλεχος της Ανεξάρτητης Αρχής Δημοσίων Εσόδων, με θέμα “Ο ρόλος των μικρομεσαίων επιχειρήσεων στην ανάπτυξη του Δήμου Οιχαλίας”.