Ομιλητής θα είναι ο Δημήτρης Βιτάλης, μέλος της Κ.Ε. του ΚΚΕ και μέλος του Δ.Σ. της ΓΣΕΒΕΕ.
Στην πρόσκληση του κόμματος “προς την αυτοαπασχολούμενη, τον αυτοαπασχολούμενο, επαγγελματία, βιοτέχνη και μικρέμπορο” αναφέρεται: “Το ΚΚΕ απευθύνεται σε εσένα, που πριν συνέλθεις από την προηγούμενη κρίση, βρέθηκες πάλι σε νέες συμπληγάδες, με το εισόδημά σου μειωμένο και τα χρέη στα ύψη, με την ανασφάλεια και το άγχος να κυριαρχεί για το πώς θα συνεχίσεις την επαγγελματική σου δραστηριότητα. Σε καλεί για να συζητήσουμε, να γνωρίσεις από κοντά τις θέσεις και τις προτάσεις του ΚΚΕ, να ανταλλάξουμε απόψεις. Γιατί τα σημερινά αδιέξοδα που ζεις δεν είναι μονόδρομος”.