Η Ακαδημία ετοιμάζεται και φέτος να υποδεχτεί μουσικούς όλων των οργάνων στο μανιάτικο τοπίο. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει καθημερινά ατομικά και ομαδικά μαθήματα. Κάθε βράδυ όλοι οι μουσικοί συμμετέχουν στις συναυλίες που θα γίνονται σε Καρδαμύλη και Στούπα. Ο τόπος διαμονής είναι το “Notos hotel” στην Καρδαμύλη.
Το αναλυτικό πρόγραμμα έχει ως εξής: 6 Ιουλίου: 3.30 μ.μ. γνωριμία μεταξύ σπουδαστών και καθηγητών, 4 μ.μ. ξεκούραση, 5 μ.μ. πρώτη επαφή μεταξύ καθηγητών - σπουδαστών και οργάνωση μαθημάτων, 8 μ.μ. ξεκούραση, 9.30 μ.μ. Jam session. 7 - 11 Ιουλίου: 11.30 π.μ. όργανα, θεωρητικά, αρμονία, 2 μ.μ. διάλειμμα, 5 μ.μ. αυτοσχεδιασμός και εργαστήρια, 8 μ.μ. ξεκούραση, 9.30 μ.μ. Jam session. 12 Ιουλίου: αναχώρηση μεταξύ 12 – 2 μ.μ.
Διδάσκουν οι: Σύλβιος Σύρρος: σαξόφωνο, αυτοσχεδιασμό, αρμονία, Γιώργος Μικρός: πιάνο, θεωρία, Νάσια Γκόφα: φωνητικά, Αρίωνας Γυφτάκης: μπάσο workshop, Αναστάσης Γούλιαρης: τύμπανα, workshop. Για πληροφορίες: 6944-514422. Καλλιτεχνικός διευθυντής είναι ο Σύλβιος Σύρρος.