Στη Συναυλία συμμετέχουν 4 χορωδίες: η παιδική χορωδία "Canzone" από την Εσθονία με τους αρχιμουσικούς Ulrika Grauberg και Eneken Viitmaa, η παιδική σχολική Χορωδία "Raduga" από τη Ρωσία με την αρχιμουσικό Anna Moskovchuk, η Χορωδία Νέων "Gustavi Ungdomskör" από τη Σουηδία με τον αρχιμουσικό Petter Ekberg και η νεανική χορωδία του Μουσικού Σχολείου Καλαμάτας “Στον ίσκιο των ανθισμένων κοριτσιών” με αρχιμουσικούς τον Νικόλαο Πρίγκα και την Νίκολα Κατούντα.
Παρασκευή, 13 Οκτωβρίου 2017 16:46
Συναυλία φιλίας στο Μουσικό Σχολείο Καλαμάτας
Συναυλία φιλίας θα φιλοξενήσει αύριο Σάββατο 14 Οκτωβρίου στις 5 μ.μ. το Μουσικό Σχολείο Καλαμάτας στο πλαίσιο του 2ου Διεθνούς Διαγωνισμού και Φεστιβάλ Χορωδιών Καλαμάτας.
Κατηγορία
Εκδηλώσεις