Η έκθεση φιλοξενήθηκε στο χώρο του Πνευματικού κέντρου από 23 Απριλίου μέχρι και 5 Μαΐου και διοργανώθηκε από τον οργανισμό νεολαίας και εκπαίδευσης Κοινωνική Ανάπτυξη Νέων (Κ.Α.ΝΕ), στο πλαίσιο των εορτασμών των 10 χρόνων από την ίδρυσή του, σε συνεργασία με τις Σχολές Καλών Τεχνών της Ακαδημίας του Βρότσλαβ της Πολωνίας και του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, φιλοξενώντας σύνολο 43 έργα καθηγητών και φοιτητών των παραπάνω πανεπιστημίων. Την έκθεση και τις παράλληλες δραστηριότητες που περιελάμβανε, επισκέφτηκαν 400 άτομα, ενώ στην εκπαιδευτική ζώνη παραβρέθηκαν περίπου 300 μαθητές.