Για το βιβλίο θα μιλήσουν οι δύο συγγραφείς, η Ειρηλένα Παντελοπούλου συγγραφέας, λογοθεραπεύτρια ΜΑ, εκ. Σχεσιακή Ψυχαναλυτική Ψυχοθεραπεία και η Ειρήνη Γερμπανά συγγραφέας, λογοθεραπεύτρια MSc, εκ. Σχεσιακή Ψυχαναλυτική Ψυχοθεραπεία. Θα μιλήσει ακόμη η Γαρυφαλλιά Τεριζάκη νηπιαγωγός ΜΑ, υπεύθυνη παραρτήματος ΔΗΚΕΒΙΚ.
Θα ακολουθήσει εικαστικό εργαστήρι για τα παιδιά.
Την εκδήλωση διοργανώνουν το παράρτημα Τριφυλίας της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Καλαμάτας, σε συνεργασία με τις εκδόσεις «Δίσιγμα» και το κέντρο θεραπειών «Learn & Relieve», με την υποστήριξη του βιβλιοπωλείου «Αρχονταρίκι».
Κ.Μπ.