Το εργαστήρι, θα επικεντρωθεί στη χρήση του βάρους, εξετάζοντας τον τρόπο με τον οποίο επηρεάζει το σώμα μας και την κίνησή μας στον χώρο. Θα αναλυθεί η μετάβαση από μια κίνηση σε μια άλλη, θα εντοπιστούν μοχλοί του σώματος και θα υπάρξει πειραματισμός με τη λειτουργία τους σε διάφορα επίπεδα και άξονες. Επιπλέον, θα διερευνηθεί η σχέση σώματος-εδάφους και η ακρίβεια στην πρόθεση της κίνησης και τη σωματική αντίληψη που μπορεί να προκύψει από αυτήν. Ώρες διεξαγωγής: Σάββατο: 5 μ.μ.-6.30 μ.μ. και 6.30 μ.μ.-8 μ.μ.. Κυριακή: 10 π.μ.-11.30 π.μ. και 11.30 π.μ.-1 μ.μ.. Για δηλώσεις συμμετοχής καλέστε στο 2721083086 (καθημερινά, 4 μ.μ.-8 μ.μ.).
Τετάρτη, 21 Φεβρουαρίου 2024 22:15
Με το “Gravity Play” της Σωτηρίας Κουτσοπέτρου επιστρέφει το Keep Dancing
Με το “Gravity Play” της Σωτηρίας Κουτσοπέτρου επιστρέφει το Σαββατοκύριακο 24-25 Φεβρουαρίου το Keep Dancing, η σειρά εργαστηρίων που διοργανώνει το Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας σε συνεργασία με τη Δημοτική Σχολή Χορού, στο Μέγαρο Χορού Καλαμάτας.
Κατηγορία
Εκδηλώσεις