Η Ελληνική υπερπαραγωγή του πολυβραβευμένου μιούζικαλ "Cabaret", ήταν το θεατρικό γεγονός που "άνοιξε" την καλλιτεχνική περίοδο 2013-2014
Από τις 4 Οκτωβρίου 2013 ανέβηκε στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών (αίθουσα Αλεξάνδρα Τριάντη). Στη σκηνοθεσία – χορογραφία – σκηνογραφία υπεύθυνος ήταν ο Κωνσταντίνος Ρήγος.
Συγκεκριμένα οι συμμετέχοντες ήταν οι παρακάτω: βοηθός σκηνογράφου Μανταλένα Μπαστακού. Πρωταγωνιστές: Δημήτρης Λιγνάδης, Μαρία Ναυπλιώτου, Τάνια Τσανακλίδου, Μιχάλης Μητρούσης, Παναγιώτης Μπουγιούρης, Γιώργος Νανούρης, Νάντια Μπουλέ.
Ομάδα χορευτών: Πάνος Αθανασόπουλος, Ελίζα Γεροντάκη, Αλεξάνδρα Γρηγορίου, Αννα Μάγκου, Ραφαήλ Σωτήρης Μποβολανέας, Ιώβη Φραγκάτου, Φανή Φωκά, Αναστάσιος Ξιαρχογιαννόπουλος, Χρήστος Ξυραφάκης, Wiveca Hartmann.
Μουσικοί:Δημοσθένης Γρίβας (διεύθυνση ορχήστρας, μπάσο, ηλ. κιθάρα), Κώστας Γιαξόγλου (πιάνο), Αγγελος Τζαμαρίας (τρομπόνι), Στέλιος Χατζηκαλέας (τρομπέτα, φλικόρνο), Χρήστος Κωνσταντινίδης (ντραμς), Γιώργος Κάστανος (τενόρο σαξόφωνο, κλαρινέτο), Γιώργος Κοντομιχάλης (άλτο σαξόφωνο), Αννα Λάκη (ακκορντεόν) - Βαρβάρα Τσότρα (τσέλο).