Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε το Σάββατο το πρωί στον πεζόδρομο της οδού Αριστομένους, όπου οι μικροί μαθητές χάρισαν ένα όμορφο θέαμα στους περαστικούς με μουσική, τραγούδια και χορό.
Με "τα χελιδονίσματα" τίμησαν την άνοιξη οι μαθητές του τμήματος προπαιδείας του Δημοτικού Ωδείου Καλαμάτας.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε το Σάββατο το πρωί στον πεζόδρομο της οδού Αριστομένους, όπου οι μικροί μαθητές χάρισαν ένα όμορφο θέαμα στους περαστικούς με μουσική, τραγούδια και χορό.