Μια επιλογή video - performance και video - dance με ποικίλες αναφορές και αναγωγές, όπου αναμιγνύεται η φυσική κίνηση με τη ρυθμική και στιλιζαρισμένη. Στη δεύτερη ενότητα με τίτλο "Keep Moving" παρουσιάζονται 13 έργα με διαφορετικές αισθητικές και εννοιολογικές προσεγγίσεις, που ανιχνεύουν τους λόγους και τα κίνητρα πίσω από κάθε μας κίνηση. Μια ανάλαφρη ενότητα, με εφηβική, πολιτική και ίσως γλυκά επαναστατική διάθεση. Τις ενότητες επιμελείται η Μαργαρίτα Σταυράκη.
Η είσοδος θα είναι με ελεύθερη συνεισφορά, στην οδό Ερεχθείου 22 στην Ακρόπολη.