Ειδικότερα, σύμφωνα με την ημερήσια διάταξη που γνωστοποιήθηκε, το Δ.Σ. της κοινωφελούς επιχείρησης του Δήμου Καλαμάτας θα κληθεί να εγκρίνει την προκήρυξη με αντικείμενο την πρόσληψη καλλιτεχνικού διδακτικού προσωπικού για τις Σχολές της “Φάρις” και τον ορισμό των μελών των επιτροπών αξιολόγησης των υποψηφίων.
Παρόμοια διαδικασία θα ακολουθηθεί τόσο για την προκήρυξη της θέσης του διευθυντή της “Φάρις”, όσο και για την προκήρυξη της θέσης του καλλιτεχνικού συμβούλου του Διεθνούς Κέντρου Χορού Καλαμάτας, με σύμβαση ανεξάρτητων υπηρεσιών.