Τρεις ταινίες βωβού κινηματογράφου του Buster Keaton συνοδεία ζωντανής μουσικής θα προσφέρουν μια ευχάριστη βραδιά για όλη την οικογένεια στο χώρο του "Μουσείου Ελιάς και Ελληνικού Λαδιού". Ο Γιώργος Παυλάκος με φλάουτα με ράμφος, εβραϊκή άρπα και μπουρμπουλήθρες, ο Αρίωνας Γυφτάκης με το κοντραμπάσο του, η Υπαπαντή Αλεξανδροπούλου με ένα βουνό από κρουστά, σφυρίχτρες και μπουρμπουλήθρες, η Κατερίνα Μηλιαρέση με άλλο ένα βουνό από κρουστά, κόρνες και μπουρμπουλήθρες και ο Στάθης Γυφτάκης με πιάνο, παιδικό ξυλόφωνο και μπουρμπουλήθρες ετοίμασαν μουσική που ξεχειλίζει από ζωντάνια, χιούμορ αλλά και απρόοπτα ηχητικά "περιβάλλοντα" για να συνοδεύσουν τα ατέλειωτα κυνηγητά του Buster Keaton. Η παράσταση θα διοργανωθεί με την συνδιοργάνωση και υποστήριξη της Περιφέρειας Πελοποννήσου και στο πλαίσιο των εξωστρεφών δράσεων του Δήμου Καλαμάτας και της Φάρις.
Η είσοδος θα είναι ελεύθερη για το κοινό ενώ θα χρειαστεί νωρίτερα κράτηση θέσης. Για πληροφορίες και κρατήσεις καλέστε στο 27310 89315 (καθημερινά, εκτός Τρίτης, 10 π.μ. – 6 μ.μ.).