Στις ιστοσελίδες vistidara.blogspot.com και visitrodia.blogspot.com παρουσιάζεται μέσα από πλούσιο φωτογραφικό υλικό η εικόνα των δύο χωριών που παρά τις δυσκολίες που έχει επιφέρει η ερημοποίηση της υπαίθρου παραμένουν γραφικά, επισκέψιμα και ελκυστικά. Τον συντονισμό της δράσης της ομάδας των Αρχιτεκτονικών Διαδρομών Μεσσήνης είχαν ο Γιώργος Σταθόπουλος και ο Γιάννης Λάσκαρης.
Πέμπτη, 21 Μαρτίου 2024 18:27
Ψηφιακή προβολή χωριών από τις «Αρχιτεκτονικές Διαδρομές Μεσσήνης»
Δύο ορεινά χωριά του συμπλέγματος των Κοντοβουνίων, την Ροδιά και τον Δάρα επισκέφθηκαν και προβάλλουν ψηφιακά οι «Αρχιτεκτονικές Διαδρομές Μεσσήνης».
Κατηγορία
Πολιτισμός