Είναι ορατός από το δρόμο και η δημιουργία του αποτελεί άλλη μια εικόνα ντροπής και βρωμιάς στη Μεσσηνία. Η παρέμβαση των αρμοδίων πρέπει να είναι άμεση, για να εκλείψει η χωματερή.
Γ.Σ.
Σκουπιδότοπος έχει δημιουργηθεί δίπλα στον ποταμό Αρι, στο ύψος του Ασπροχώματος, δίπλα από τη γέφυρα στην ευθεία προς τη Μεσσήνη.
Είναι ορατός από το δρόμο και η δημιουργία του αποτελεί άλλη μια εικόνα ντροπής και βρωμιάς στη Μεσσηνία. Η παρέμβαση των αρμοδίων πρέπει να είναι άμεση, για να εκλείψει η χωματερή.
Γ.Σ.