Μετά την έρευνα στο σπίτι του ζευγαριού, η οποία και οδήγησε στη σύλληψή του, ακολούθησε σωματική έρευνα και στους δύο, στη διάρκεια της οποίας βρέθηκαν επίσης, μία συσκευασία με 1,1 γραμ. ηρωίνης, 2 κινητά τηλέφωνα καθώς και χρηματικό ποσό 90 ευρώ.
Εξ άλλου, την ίδια ημέρα, από αστυνομικούς της ομάδας ΔΙΑΣ συνελήφθη στον Αρι ένας 36χρονος, ο οποίος διαπιστώθηκε ότι είχε στην κατοχή του μια συσκευασία με 1,1 γραμ. ηρωίνης.
Οι συλλήψεις, όπως γνωστοποίησαν οι διωκτικές αρχές, έγιναν στο πλαίσιο εκτεταμένης αστυνομικής επιχείρησης που διενεργήθηκε τις προηγούμενες ημέρες στην Περιφέρεια Πελοποννήσου.