Ο 30χρονος άνδρας και η συνομήλική του γυναίκα συνελήφθησαν στον έλεγχο διαβατηρίων, μετά τη διαπίστωση ότι τα ταξιδιωτικά τους έγγραφα δεν ήταν νόμιμα.
Την αστυνομική έρευνα και την προανάκριση τις έχει αναλάβει η Υποδιεύθυνση Ασφαλείας Καλαμάτας.
Ενα ζευγάρι συνελήφθη προχθές Σάββατο το βράδυ στο αεροδρόμιο Καλαμάτας, καθώς επιχειρούσε να ταξιδέψει για τις Βρυξέλλες με πλαστά βελγικά διαβατήρια, ενώ πλαστό ήταν και το διαβατήριο που είχε το ανήλικο παιδί τους.
Ο 30χρονος άνδρας και η συνομήλική του γυναίκα συνελήφθησαν στον έλεγχο διαβατηρίων, μετά τη διαπίστωση ότι τα ταξιδιωτικά τους έγγραφα δεν ήταν νόμιμα.
Την αστυνομική έρευνα και την προανάκριση τις έχει αναλάβει η Υποδιεύθυνση Ασφαλείας Καλαμάτας.