Ειδικότερα, σήμερα το μεσημέρι, μετά από αστυνομική επιχείρηση, πραγματοποιήθηκε έρευνα στην οικία του 29χρονου, όπου οι αστυνομικοί βρήκαν συνολικά και κατάσχεσαν:
-
Ποσότητα κάνναβης, βάρους -54,5- γραμμαρίων.
-
Φυτό κάνναβης, ύψους -5- εκατοστών.
-
Εξήντα τέσσερις (64) κροτίδες.
-
Ζυγαριά ακριβείας.
-
Κινητό τηλέφωνο.
Ο 29χρονος θα οδηγηθεί στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών Καλαμάτας. Η αστυνομική έρευνα και η προανάκριση, διενεργούνται το Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών Καλαμάτας.