Ηδη χθες και προχθές έγινε καταγραφή στις ζημιές που είχαν προκληθεί στην περιοχή της Κυπαρισσίας, ενώ από σήμερα θα συνεχιστούν στους Γαργαλιάνους.
Να σημειώσουμε ότι τελικά δεν ήταν μεγάλος ο αριθμός των αιτήσεων που είχαν υποβληθεί στο δήμο για καταστροφές σε οικοσκευές, καθώς μόλις 20 σχετικές αιτήσεις κατατέθηκαν. Από τις οποίες οι 6 στην ΔΕ Κυπαρισσίας και οι 14 στην ΔΕ Γαργαλιάνων, που επλήγη και περισσότερο από την κακοκαιρία.
Κ.Μπ.