Χθες που έγινε η εκδήλωση για την βράβευση των επιτυχόντων μαθητών από το δήμο, η υγρασία στους τοίχους τόσο μέσα στην κύρια αίθουσα, όσο και κοντά στους χώρους που βρίσκονται οι τουαλέτες, ήταν κάτι παραπάνω από εμφανής.
Από ό,τι μαθαίνουμε, αυτό που χρειάζεται είναι να γίνουν σημαντικές εξωτερικές εργασίες για την αποστράγγιση των νερών που υπάρχουν και εισβάλλουν στο κτήριο, καθώς πέρα από την εμφανή υγρασία που παρουσιάζεται στα τοιχώματα, υπάρχουν και φόβοι για διάβρωση στον σκελετό του κτηρίου.
Κ.Μπ.