Κατά την περιήγηση στο χωριό, οι συμμετέχοντες θα δουν μεταξύ άλλων τον μεγαλοπρεπή ναό των Ταξιαρχών (14ος αι.) - όπου σώζονται τοιχογραφίες μακεδονικής σχολής και το ξυλόγλυπτο τέμπλο του 18ου αι. - και το δίτοξο γεφύρι στο Λαδοκαρβελιώτικο ρέμα. Η αναχώρηση από την Καλαμάτα θα γίνει στις 10 π.μ. η μετακίνηση θα γίνει με ΙΧ αυτοκίνητα. Απαραίτητη είναι η δήλωση συμμετοχής στο 6936-518550. Το κόστος συμμετοχής είναι 7 ευρώ (εκτός από τους οδηγούς).
Παρασκευή, 13 Οκτωβρίου 2017 17:16
"Πάμε βόλτα" στον Ταΰγετο
Στον Ταΰγετο θα εκδράμει η Ομάδα ''Πάμε βόλτα'' με αφορμή την Αγορά Τοπικών Προϊόντων που θα γίνει την Κυριακή 15 Οκτωβρίου στο Λαδά.
Κατηγορία
Κοινωνία